Galeria - II etap rewitalizacji terenu byłej kopalni Katowice

 

Stolarnia - finalizacja prac rewitalizacyjnych

 

 

Pracownia Digitalizacji - wyposażona wysokiej jakości sprzętu – zarówno fotograficznego, jak i przeznaczonego do skanowania – umożliwia jednoczesną pracę na kilku stanowiskach. Oddzielne pomieszczenie do postprodukcji zostało wyposażone w wydajny sprzęt komputerowy, który umożliwia uzyskanie plików wzorcowych wysokiej jakości i rozdzielczości.

 

 

 

 

 

Budynek Stolarni - prace rewitalizacyjne

 

 

 

 

 

 

Budynek Łaźni Głównej - prace rewitalizacyjne

 

 

Warsztaty w ramach projektu „Szychta Kreatywna u Nas” organizowanych we współpracy z Norweskim Instytutem Badań Dziedzictwa Kulturowego (NIKU)

 

fot. S. Szeląg fot. S. Szeląg fot. S. Szeląg

 

Rozpoczęcie prac w zabytkowych budynkach  

fot. R. Wyrwich fot. R. Wyrwich

 

Konferencja prasowa poświęcona podpisaniu umowy pomiędzy Muzeum Śląskim w Katowicach i Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na dofinansowanie projektu pn. „Rewitalizacja zabytkowych budynków Łaźni głównej i Stolarni wraz z przyległym terenem dawnej kopalni Katowice i budową niezbędnej infrastruktury na potrzeby Muzeum Śląskiego w Katowicach” (8 września 2014) 
 

 

 

Wizyta przedstawicieli Norweskiego Instytutu Badań Dziedzictwa Kulturowego w Muzeum Śląskim poświęcona zagadnieniom  związanym z rewitalizacją zabytkowych budynków łaźni głównej i stolarni wraz z przyległym terenem dawnej kopalni „Katowice” (15-16 stycznia 2015)

 

 

 

Budynek dawnej stolarni - przed pracami budowlanymi

 

Budynek dawnej łaźni głównej - przed pracami budowlanymi