BAJTLE GODAJOM W MUZEUM

Szkółka gwary śląskiej dla najmłodszych to projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Cały cykl składa się z 6 zajęć, które w nietypowy sposób przedstawiają śląską kulturę, ze szczególnym naciskiem na mowę. Nie jest jednak naszym celem organizowanie kursu języka, ale uświadomienie najmłodszym uczestnikom wyjątkowości regionu, który zamieszkują: jego ciekawych i barwnych tradycji.

 

 

Każde spotkanie poświęcone jest innemu zagadnieniu, m.in. śląskiemu domowi, podróżom, gotowaniu, dawnym zabawom, bajkom, legendom, tradycyjnemu i współczesnemu ubiorowi. Różnorodność tematyczna zakłada wielość form nauczania: zabawy ruchowe, śpiewanie przy akompaniamencie instrumentów, a także łamigłówki czy interaktywny spektakl z wykorzystaniem pacynek. Co istotne, zajęcia w Muzeum cechuje unikatowość ze względu na wykorzystanie podczas warsztatów prawdziwych muzealnych eksponatów.

Prowadzenie: Grzegorz Chudy

 

Najbliższe spotkanie:

4.03.217 // godz. 11.00   

Historia zbójnika Pistulki

Wraz z legendarnym śląskim zbójnikiem będziemy przemierzali Śląsk, poznając jego tajemnicze zakamarki i przeżywając przy tym mnóstwo przygód!

 

Informacje praktyczne:
– Preferowany wiek uczestników: 6-9 lat.
– Zbiórka przed warsztatami przy kasach.
– Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.
– Wstęp 7 zł od dziecka, opiekunowie uczestniczą w warsztatach bezpłatnie.
– Bilety można zakupić w kasie Muzeum Śląskiego lub online:
http://bilety.muzeumslaskie.pl.
– Zajęcia odbywają się w Muzeum Śląskim przy ul. T. Dobrowolskiego.
– Udział w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Śląskie w Katowicach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby promocji Muzeum Śląskiego.