Jesteś tutaj: Strona główna > Dla zwiedzającego > Ceny biletów / Bilety online

Ceny biletów / Bilety online

 

W Muzeum Śląskim możesz wybrać czy chcesz zwiedzić nasze dwie siedziby, zobaczyć tylko wystawy czasowe lub po prostu chcesz podziwiać panoramę Katowic z naszej wieży widokowej. Poza ceną regularną (bilety normalne) oferujemy bilety ulgowe dla studentów, uczniów czy emerytów, a jeżeli zechcecie zwiedzić nasze wystawy w grupie liczącej co najmniej 10 osób, możecie skorzystać z biletów grupowych w dwóch cenach – normalnej i ulgowej. W naszej ofercie pamiętamy o rodzinach (od 3 do 10 osób), którym oferujemy bilet rodzinny w atrakcyjnej cenie.

Uwaga! Każdy wtorek jest dniem bezpłatnego wstępu do Muzeum Śląskiego. Bezpłatne bilety należy odebrać w kasie.

 

Lokalizacja: Jak dojechać?
Muzeum Śląskie w Strefie Kultury: ul. T. Dobrowolskiego 1
Muzeum Śląskie na katowickim rynku: al. W. Korfantego 3

 

Bilety online

 

 

 

REGULAMINY MUZEUM ŚLĄSKIEGO

Regulamin zwiedzania>>> 

Szczegółowe warunki korzystania z usług Muzeum Śląskiego>>>

Regulamin sprzedaży biletów>>>

Kwestionariusz reklamacyjny>>>

Regulamin rejestracji do systemu RFID Muzeum Śląskiego>>>

Regulamin parkingu podziemnego Muzeum Śląskiego>>>

Regulamin korzystania z szatni>>>

Regulamin korzystania z wieży widokowej>>>

Regulamin najmu przestrzeni>>>

 

UWAGA

 

  • Każdy wtorek jest dniem bezpłatnego wstępu do Muzeum Śląskiego. Bezpłatne bilety należy odebrać w kasie.

 

  • PARKING. Dla gości Muzeum Śląskiego (osób posiadających bilet wstępu do Muzeum, na wieżę widokową lub korzystających z oferty gastronomicznej, oferty sklepu muzealnego lub oferty biblioteki i czytelni) parkowanie pojazdu na terenie parkingu podziemnego Muzeum Śląskiego jest usługą bezpłatną do 6 godzin. Powyżej tego czasu i dla pozostałych osób cena każdej rozpoczętej godziny parkowania wynosi 5 zł. Walidacji biletu upoważniającego do skorzystania z bezpłatnego parkingu można dokonać w kasach, w bibliotece w godzinach funkcjonowania oraz restauracji lub bistro. W innym przypadku, opłata będzie naliczona.

 

  • Jeden bilet wspólny do Muzeum Śląskiego i Muzeum Górnośląskiego posiada termin ważności wynoszący 3 miesiące od daty zakupu i obowiązuje na wszystkie wystawy. 
     
  • Bilet wstępu na wieżę widokową szybu Warszawa uprawnia do jednorazowego wjazdu na wieżę i pozostawania na niej przez czas do 10 min. Zasady korzystania z wieży widokowej określa odrębny regulamin. Usługa wynajęcia wieży dla potrzeb sesji fotograficznej lub filmowej przekraczającej czas 10 min jest usługą wycenianą każdorazowo indywidualnie i  wymaga zgody Dyrektora Muzeum Śląskiego.

   

  • Muzeum Śląskie zastrzega sobie możliwość wprowadzenia odrębnego cennika dla zwiedzania wybranych wystaw czasowych zarówno przy ul. Dobrowolskiego, jak i al. Korfantego.

 

  • Całoroczne imienne bilety abonamentowe uprawniają do wstępu do Muzeum Śląskiego i zwiedzania wystaw stałych i czasowych zarówno w lokalizacji przy ul. Dobrowolskiego 1, jak i przy al. Korfantego 3. Bilety te są ważne przez okres 1 roku od daty zakupu. 

 

  • Udział z zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Śląskie w Katowicach i Centrum Scenografii Polskiej jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby Muzeum Śląskiego i CSP.