Jesteś tutaj: Strona główna > Dla zwiedzającego > Biblioteka

Biblioteka

 

godziny otwarcia:

poniedziałek: nieczynne

wtorek- piątek: 10.00-18.00

 

kontakt:
tel. 32 213 08 56,
biblioteka@muzeumslaskie.pl

 

Biblioteka z czytelnią

Zapraszamy do czytelni Biblioteki Muzeum Śląskiego w Katowicach, gdzie wszyscy zainteresowani mogą korzystać na miejscu z bogatego księgozbioru, obejmującego m.in. pozycje z etnografii, archeologii, historii i sztuki, ze szczególnym uwzględnieniem prac tematycznie związanych z kulturą i historią regionu śląsko-dąbrowskiego (Silesiana). Na czytelników czeka również szeroki wybór publikacji muzeów krajowych i zagranicznych (katalogi wystaw, informatory, wydawnictwa naukowe) oraz tytułów prasy regionalnej i samorządowej.

 

Ważna informacja! Ze względów technicznych realizacja zamówienia publikacji ze „Zbiorów Dawnych” (ZD) wynosi 2 dni robocze. W celu realizacji zamówienia prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy z Biblioteką.

Nowości w czytelni Muzeum Śląskiego

 

 

Biblioteka Muzeum Śląskiego jest uczestnikiem Śląskiej Biblioteki Cyfrowej, dzięki której biblioteka jest włączona w krajowy system bibliotek cyfrowych i  za jego pośrednictwem można dotrzeć bezpośrednio do publikacji umieszczonych w innych regionalnych bibliotekach cyfrowych".

Pragniemy przybliżyć wszystkim zainteresowanym, właśnie poprzez platformę ŚBC zbiory i ukazać ich różnorodny charakter. Planowane jest stworzenie 5 kolekcji tematycznych, składających się z  5-7 wydawnictw polsko- i niemieckojęzycznych dotyczących danego tematu. Obecnie na stronie ŚBC w zakładce publikacje uczestników znajduje się czasopismo "Oberschlesien. Zeitschrift zur Pflege der Kenntnis und Vertretung der Interessen Oberschlesiens" rocznik 1904. Reszta publikacji jest w fazie opracowania. Zapraszamy do śledzenia postępów! 

 

Katalog zbiorów bibliotecznych>>>